сферах IT

Іт Для Всіх: Як Обрати Свій Напрямок?

Та й самі компанії часто мають додаткові представництва за межами України. Приклад іншою поширеною професії в IT-сфері – системний адміністратор. Це людина, більш детально читай на нашому сайті що володіє кваліфікацією для забезпечення стабільної роботи ввіреній йому комп’ютерної техніки. Тобто мова йде, в першу чергу, про найманого працівника.

На відміну від Data Scientist, який орієнтується більше на прогноз, Data Analyst працює з готовими даними. Робота такого фахівця менш технічна, і полягає у збиранні, аналізі, інтерпретації та візуалізації результатів у вигляді звіту. QA-Engineer займається тестуванням та виявленням несправностей у програмному забезпеченні, які могли бути допущені розробниками на різних етапах продакшену. Якщо говорити про популярність фронту і бека, то потрібно сказати, що жоден інтерфейс користувача не існує сам по собі і потребує надійної серверної частини. Обидва ці напрями йдуть пліч-о-пліч і тісно пов’язані, тому перспективність спеціальності backend-розробника більш ніж очевидна.

Водночас інтернет рясніє рекламою курсів, які обіцяють легкий вхід в IT, і пропонують за кілька місяців стати QA-фахівцем чи дизайнером. Навіть Мінцифри ініціювало освітній проєкт ІТ Generation, спрямований на світчерів і покликаний примножити в Україні спеціалістів технічної сфери, зокрема UI/UX-дизайнерів, тестувальників, Front-end розробників. Вивчитися саме на ці спеціальності виявилося найбільше охочих. Інженер блокчейн спеціалізується на розробці та впровадженні архітектури та рішень з використанням технології блокчейн. Очікується, що до 2023 року світові витрати на блокчейн-рішення досягнуть 15,9 мільярда, а це означає, що попит на фахівців із блокчейну буде високим у всіх галузях та географічних регіонах. Розробник повного стека — це інженер-програміст, який знайомий з усіма рівнями розробки комп’ютерного програмного забезпечення.

Це не страшно, бо під час навчання допомагають ментор та курс-координатор. Також студенти можуть звертатися безпосередньо до викладача. У той час як кожна частина розробки (інтерфейсна та серверна) включає вивчення значного обсягу інформації, розробник повного стека може комфортно працювати як з базою даних, так і з браузером. Робота в IT, незалежно від того, працюєте ви в офісі або є вільнонайманим співробітником, може істотно поліпшити ваше матеріальний добробут і забезпечити стабільний дохід. Багато людей хоча  б раз чули, що в напрямку QA низький поріг входу в професію. Однак якщо ви прокинулися вранці, вирішили стати тестувальником і надіслали своє резюме на кілька вакансій, то навряд вам одразу ж зателефонують і візьмуть на роботу.

Це логічно, адже в ІТ-компаніях розробка веб-продуктів відіграє ключову роль, і переважають в них дійсно девелопери. Однак у галузі інформаційних технологій, як і в будь-якій іншій, є безліч допоміжних процесів, і вона не може існувати виключно завдяки фахівцям одного профілю. Ці фахівці не знаються на коді, проте посідають важливе місце в штаті ІТ-фірми.

За даними аналітиків з Opendatabot, сфера IT стала єдиним в Україні бізнес-напрямком, який показав зростання у 2022 році – за період січень-травень на цілих 27%. Людина, занурена у професійну специфіку, зможе оцінити ваш потенціал та вказати, у якому напрямку рухатись. Він відсіює типові сумніви початківця, а також дає зрозуміти, які кроки треба зробити до майбутньої кар’єри. Якщо ІТ-компанія спрямована на B2C-сегмент, то це може бути залучення та вирощування лідів — збір бази з електронною поштою та телефонними номерами потенційних споживачів, їх «прогрів» та конвертація у покупців. В роботі з B2B-аудиторією більше підходить інша воронка — контакти, зав’язані на бізнес-конференціях та мітапах. Завдання sales-менеджера — перетворити цих потенційних замовників на реальних.

Shopping Cart
Scroll to Top